Tetkik ve Teşhis Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Tetkik ve Teşhis Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yeni Dış Kalite Değerlendirme yazılımı tüm biyokimya laboratuvarları için kullanıma açılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 13/10/2016

Yeni Dış Kalite Değerlendirme yazılımı tüm biyokimya laboratuvarları için kullanıma açılmıştır.

 

Eski Dış Kalite Değerlendirme (DKD) yazılımı kaldırılmış olup Ocak 2014’ten itibaren olan DKD verileri yeni yazılıma girilecektir. Yapılması gerekenler aşağıda listelenmiştir.

Bünyesinde biyokimya laboratuvarı bulunduran kuruluşların mesul müdürleri*;

 

  • “DKD Mesul Müdür/Başhekim Girişini” kullanarak şifre talebinde bulunmaları,
  • Şifre talepleri onaylandıktan sonra tekrar “DKD Mesul Müdür/Başhekim Girişini” kullanarak DKD yazılımına girip DKD yazılımına sonuç gönderecek olan kullanıcı ve laboratuvarları tanımlamaları,
  • Mesul müdür tarafından tanımlanan kullanıcıların aynı web adresinden “DKD Kullanıcı Girişini” kullanarak Ocak 2014’ten itibaren DKD yazılımında istenilen parametrelerle ilgili dış kalite değerlendirme sonuçlarını göndermeleri gerekmektedir.

 

DİKKAT: “DKD Mesul Müdür/Başhekim Girişine ait kullanım kılavuzu “Başvuru kılavuzu” ve “kılavuz” başlıkları altında, DKD Kullanıcı Girişine ait kullanım kılavuzu ve sesli görüntülü anlatım videoları da “Yardım” menüsü altında bulunmaktadır. İşlem yapılırken her basamak bu kılavuz veya videolardan adım adım takip edilerek yapılmalıdır.

 *Mesul Müdür;  
  • Kamu ve özel hastanelerde; hastanenin başhekimi/mesul müdürü,
  • Tıp/dal merkezlerinde; kuruluşun mesul müdürü,
  • Özel müstakil tıbbi laboratuvarlarda; tam zamanlı ve kadrolu olarak görev yapan tıbbi laboratuvar uzmanlarından birisi,
  • Diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan tıbbi laboratuvarlarda; örneğin halk sağlığı laboratuvarları gibi tıbbi laboratuvarlardan sorumlu olan yönetici tıbbi laboratuvar mesul müdürüdür.


DKD Mesul Müdür/Başhekim Girişi için tıklayınız    (Sonuç gönderecek kullanıcıların ve laboratuvarların Mesul Müdürü tarafından tanımlandığı arayüz)  
  

DKD Kullanıcı Girişi için tıklayınız   (Tanımlanan kullanıcıların DKD sonuçlarını gönderecekleri arayüz)